My Shopping Bag
Your Bag is Currently Empty
| Brand: | Casio |
| Model Number: | MTP-VD01D-1EVUDF |
| Case Width: | 45mm |
| Case Length: | 49mm |
| Case Depth: | 10mm |
| Case Colour: | Silver |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Case Shape: | Circular |
| Movement: | Quartz (Battery) |
| Dial Colour: | Black |
| Strap Material: | Stainless Steel |
| Strap Colour: | Silver |
| Clasp Type: | Foldover |
| Crystal: | Mineral |
| Water Resistance: | 50 metres - More info |
| Features: | Date |
| Packaging: | Official Casio Presentation Box |
| Warranty: | 2 years Watch Pilot Warranty |
The Casio Enticer Link Bracelet Men's Black Silver Watch MTP-VD01D-1EVUDF combines sporty styling with practical everyday functionality for a bold and versatile wristwear look. The 45mm stainless steel case is paired with a sleek black dial and silver bracelet for a modern design that suits both casual and smart occasions....
Spread the cost over 3 - 7 monthly instalments.
No interest. Ever.
Choose Openpay at checkout and follow the steps to sign up.
Pay your first instalment today, spread the rest over equal monthly payments.
Your order’s sent right away. Your remaining payments will be taken automatically each month.
Pay in 3 interest-free instalments so you can spread the cost.
See complete terms.