My Shopping Bag
Your Bag is Currently Empty
| Brand: | Casio |
| Model Number: | MTP-B195RG-2AVDF |
| Case Width: | 38mm |
| Case Length: | 47mm |
| Case Depth: | 8mm |
| Case Colour: | Silver |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Case Shape: | Octagonal |
| Movement: | Quartz (Battery) |
| Dial Colour: | Blue |
| Strap Material: | Stainless Steel |
| Strap Colour: | Rose Gold and Silver |
| Clasp Type: | Foldover |
| Crystal: | Mineral |
| Water Resistance: | 50 metres - More info |
| Features: | Date |
| Packaging: | Official Casio Presentation Box |
| Warranty: | 2 years Watch Pilot Warranty |
The Casio Sleek Metal Men's Two-Tone Rose Gold Octagonal Watch MTP-B195RG-2AVDF combines sharp angular styling with modern metallic detailing for a refined contemporary look. The 38mm octagonal stainless steel case is paired with a striking blue textured dial and a two-tone silver and rose gold bracelet for a sporty yet...
Spread the cost over 3 - 7 monthly instalments.
No interest. Ever.
Choose Openpay at checkout and follow the steps to sign up.
Pay your first instalment today, spread the rest over equal monthly payments.
Your order’s sent right away. Your remaining payments will be taken automatically each month.
Pay in 3 interest-free instalments so you can spread the cost.
See complete terms.