My Shopping Bag
Your Bag is Currently Empty
| Brand: | Casio |
| Model Number: | MDV-10D-1A3VDF |
| Case Width: | 39mm |
| Case Length: | 42mm |
| Case Depth: | 10mm |
| Case Colour: | Silver |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Case Shape: | Circular |
| Movement: | Quartz (Battery) |
| Dial Colour: | Black |
| Strap Material: | Stainless Steel |
| Strap Colour: | Silver |
| Clasp Type: | Foldover |
| Crystal: | Mineral |
| Water Resistance: | 50 metres - More info |
| Features: | Date and Rotating Bezel |
| Packaging: | Official Casio Presentation Box |
| Warranty: | 2 years Watch Pilot Warranty |
The Casio Sporty Pepsi Men's Black Watch MDV-10D-1A3VDF brings adventure-ready styling into a compact, everyday design inspired by Casio’s popular MDV series. The 39mm stainless steel case is paired with a bold black dial and colourful Pepsi-style bezel for a sporty, confident look. A unidirectional rotating bezel adds practical timing...
Spread the cost over 3 - 7 monthly instalments.
No interest. Ever.
Choose Openpay at checkout and follow the steps to sign up.
Pay your first instalment today, spread the rest over equal monthly payments.
Your order’s sent right away. Your remaining payments will be taken automatically each month.
Pay in 3 interest-free instalments so you can spread the cost.
See complete terms.