My Shopping Bag
Your Bag is Currently Empty
| Brand: | Casio |
| Model Number: | MTP-B190SG-9BVDF |
| Case Width: | 32mm |
| Case Length: | 41mm |
| Case Depth: | 8mm |
| Case Colour: | Silver |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Case Shape: | Rectangular |
| Movement: | Quartz (Battery) |
| Dial Colour: | Gold |
| Strap Material: | Stainless Steel |
| Strap Colour: | Gold and Silver |
| Clasp Type: | Foldover |
| Crystal: | Mineral |
| Water Resistance: | 50 metres - More info |
| Packaging: | Official Casio Presentation Box |
| Warranty: | 2 years Watch Pilot Warranty |
The Casio Timeless Classic Men's Two-Tone Gold Bracelet Watch MTP-B190SG-9BVDF blends vintage-inspired styling with elegant everyday sophistication for a timeless wristwear look. The 32mm stainless steel case is paired with a refined two-tone silver and gold bracelet, creating a versatile finish suitable for both smart and casual occasions. The minimalist...
Spread the cost over 3 - 7 monthly instalments.
No interest. Ever.
Choose Openpay at checkout and follow the steps to sign up.
Pay your first instalment today, spread the rest over equal monthly payments.
Your order’s sent right away. Your remaining payments will be taken automatically each month.
Pay in 3 interest-free instalments so you can spread the cost.
See complete terms.