My Shopping Bag
Your Bag is Currently Empty
| Brand: | Casio |
| Model Number: | MTP-B215D-2AVDF |
| Case Width: | 26mm |
| Case Length: | 40mm |
| Case Depth: | 8mm |
| Case Colour: | Silver |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Case Shape: | Rectangular |
| Movement: | Quartz (Battery) |
| Dial Colour: | Blue |
| Strap Material: | Stainless Steel |
| Strap Colour: | Silver |
| Clasp Type: | Foldover |
| Crystal: | Mineral |
| Water Resistance: | 50 metres - More info |
| Packaging: | Official Casio Presentation Box |
| Warranty: | 2 years Watch Pilot Warranty |
The Casio Timeless Men's Blue Rectangular Watch MTP-B215D-2AVDF combines elegant rectangular styling with a modern blue dial for a refined everyday look. The 26mm stainless steel rectangular case is paired with a striking blue dial and silver stainless steel bracelet, creating a sleek and versatile design suited for both smart...
Spread the cost over 3 - 7 monthly instalments.
No interest. Ever.
Choose Openpay at checkout and follow the steps to sign up.
Pay your first instalment today, spread the rest over equal monthly payments.
Your order’s sent right away. Your remaining payments will be taken automatically each month.
Pay in 3 interest-free instalments so you can spread the cost.
See complete terms.