My Shopping Bag
Your Bag is Currently Empty
| Brand: | Versace |
| Model Number: | VE0L00425 |
| Case Width: | 45mm |
| Case Length: | 45mm |
| Case Depth: | 14mm |
| Case Colour: | Pink |
| Case Material: | Resin and Stainless Steel |
| Case Shape: | Circular |
| Movement: | Quartz (Battery) |
| Dial Colour: | Pink |
| Strap Material: | Resin |
| Strap Width: | 27mm |
| Strap Colour: | Pink |
| Clasp Type: | Buckle |
| Crystal: | Sapphire |
| Water Resistance: | 50 metres - More info |
| Features: | Chronograph and Swiss Made |
| Packaging: | Official Versace Presentation Box |
| Warranty: | 2 years Versace Warranty |
The Versace Real Active Chrono 45mm Pink Unisex Chronograph Watch brings bold colour and sporty energy together in a statement-making design. The vibrant pink dial and matching case are enhanced with gold-tone accents, creating a striking contrast that reflects Versace’s confident and contemporary style. Powered by a Swiss quartz chronograph...
Founded in 1978 by Gianni Versace, Versace has become one of the most iconic names in global luxury, blending bold creativity with unmistakable Italian craftsmanship. Known for its powerful use of...
Spread the cost over 3 - 7 monthly instalments.
No interest. Ever.
Choose Openpay at checkout and follow the steps to sign up.
Pay your first instalment today, spread the rest over equal monthly payments.
Your order’s sent right away. Your remaining payments will be taken automatically each month.
Pay in 3 interest-free instalments so you can spread the cost.
See complete terms.