My Shopping Bag
Your Bag is Currently Empty
| Brand: | Tissot |
| Model Number: | T1224072203300 |
| Case Width: | 40mm |
| Case Length: | 40mm |
| Case Depth: | 10mm |
| Case Colour: | Silver |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Case Shape: | Circular |
| Movement: | Automatic |
| Dial Colour: | Silver |
| Strap Material: | Stainless Steel |
| Strap Width: | 20mm |
| Strap Colour: | Rose Gold and Silver |
| Clasp Type: | Butterfly |
| Crystal: | Sapphire |
| Water Resistance: | 50 metres - More info |
| Features: | Date, Exhibition Caseback and Swiss Made |
| Packaging: | Official Tissot Presentation Box |
| Warranty: | 2 years Watch Pilot Warranty |
The Tissot Carson Automatic Powermatic 80 Premium Men's Rose Gold Two-Tone Watch T1224072203300 delivers timeless elegance with a refined design, combining classic Swiss craftsmanship with modern automatic performance. The sophisticated 40mm stainless steel case features a polished two-tone finish with rose gold accents, complemented by a clean silver dial with...
Spread the cost over 3 - 7 monthly instalments.
No interest. Ever.
Choose Openpay at checkout and follow the steps to sign up.
Pay your first instalment today, spread the rest over equal monthly payments.
Your order’s sent right away. Your remaining payments will be taken automatically each month.
Pay in 3 interest-free instalments so you can spread the cost.
See complete terms.