My Shopping Bag
Your Bag is Currently Empty
| Brand: | Versace |
| Model Number: | VEHU00924 |
| Case Width: | 36mm |
| Case Length: | 36mm |
| Case Depth: | 9mm |
| Case Colour: | Silver |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Case Shape: | Circular |
| Movement: | Quartz (Battery) |
| Dial Colour: | Turquoise |
| Strap Material: | Stainless Steel |
| Strap Width: | 17mm |
| Strap Colour: | Silver |
| Clasp Type: | Foldover |
| Crystal: | Sapphire |
| Water Resistance: | 50 metres - More info |
| Features: | Swiss Made |
| Packaging: | Official Versace Presentation Box |
| Warranty: | 2 years Versace Warranty |
The Versace Hellenyium 36mm Turquoise Dial Silver Ladies' Watch brings a fresh and modern twist to classic elegance. The radiant turquoise dial adds a vibrant touch, beautifully contrasted by the polished stainless steel case and bracelet, while the iconic Medusa emblem and Greca detailing deliver unmistakable Versace identity. Powered by...
Founded in 1978 by Gianni Versace, Versace has become one of the most iconic names in global luxury, blending bold creativity with unmistakable Italian craftsmanship. Known for its powerful use of...
Spread the cost over 3 - 7 monthly instalments.
No interest. Ever.
Choose Openpay at checkout and follow the steps to sign up.
Pay your first instalment today, spread the rest over equal monthly payments.
Your order’s sent right away. Your remaining payments will be taken automatically each month.
Pay in 3 interest-free instalments so you can spread the cost.
See complete terms.