My Shopping Bag
Your Bag is Currently Empty
| Brand: | Versace |
| Model Number: | VE2U01225 |
| Case Width: | 43mm |
| Case Length: | 43mm |
| Case Depth: | 13mm |
| Case Colour: | Gold |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Case Shape: | Circular |
| Movement: | Quartz (Battery) |
| Dial Colour: | Green |
| Strap Material: | Stainless Steel |
| Strap Width: | 22mm |
| Strap Colour: | Gold |
| Clasp Type: | Deployment |
| Crystal: | Sapphire |
| Water Resistance: | 50 metres - More info |
| Features: | Chronograph, Date and Luminous |
| Packaging: | Official Versace Presentation Box |
| Warranty: | 2 years Versace Warranty |
The Versace Hellenyium Chronograph 43mm Green Gold Men’s Watch is a bold expression of luxury sports styling, combining a striking green dial with a full gold-tone stainless steel design. The iconic Greca detailing and Medusa emblem create a powerful visual identity that stands out on the wrist. Powered by a...
Founded in 1978 by Gianni Versace, Versace has become one of the most iconic names in global luxury, blending bold creativity with unmistakable Italian craftsmanship. Known for its powerful use of...
Spread the cost over 3 - 7 monthly instalments.
No interest. Ever.
Choose Openpay at checkout and follow the steps to sign up.
Pay your first instalment today, spread the rest over equal monthly payments.
Your order’s sent right away. Your remaining payments will be taken automatically each month.
Pay in 3 interest-free instalments so you can spread the cost.
See complete terms.