My Shopping Bag
Your Bag is Currently Empty
| Brand: | Casio |
| Model Number: | LTP-V009D-7EUDF |
| Case Width: | 21mm |
| Case Length: | 38mm |
| Case Depth: | 8mm |
| Case Colour: | Silver |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Case Shape: | Rectangular |
| Movement: | Quartz (Battery) |
| Dial Colour: | White |
| Strap Material: | Stainless Steel |
| Strap Colour: | Silver |
| Clasp Type: | Foldover |
| Crystal: | Mineral |
| Water Resistance: | 30 metres - More info |
| Packaging: | Official Casio Presentation Box |
| Warranty: | 2 years Watch Pilot Warranty |
The Casio Slim Ladies' White Rectangular Watch LTP-V009D-7EUDF combines timeless simplicity with elegant everyday styling, making it a versatile accessory for any occasion. The 21mm rectangular case is paired with a crisp white dial and stainless steel bracelet for a clean and sophisticated finish. Its slim lightweight profile ensures comfortable...
Spread the cost over 3 - 7 monthly instalments.
No interest. Ever.
Choose Openpay at checkout and follow the steps to sign up.
Pay your first instalment today, spread the rest over equal monthly payments.
Your order’s sent right away. Your remaining payments will be taken automatically each month.
Pay in 3 interest-free instalments so you can spread the cost.
See complete terms.