My Shopping Bag
Your Bag is Currently Empty
| Brand: | Swarovski |
| Model Number: | 5080602 |
| Case Width: | 38mm |
| Case Length: | 38mm |
| Case Depth: | 9mm |
| Case Colour: | Rose Gold |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Case Shape: | Circular |
| Movement: | Quartz (Battery) |
| Dial Colour: | White |
| Strap Material: | Leather |
| Strap Width: | 16mm |
| Strap Colour: | White |
| Clasp Type: | Buckle |
| Water Resistance: | 30 metres - More info |
| Features: | Chronograph, Date and Swiss Made |
| Packaging: | Official Swarovski Presentation Box |
| Warranty: | 2 years Watch Pilot Warranty |
The Swarovski Citra Sphere Ladies' White Rose Gold Chronograph Watch 5080602 blends elegant feminine styling with sparkling Swarovski sophistication for a glamorous everyday look. The 38mm rose gold-tone case is paired with a refined white dial and soft leather strap, creating a luxurious and versatile finish suited for both occasion...
Spread the cost over 3 - 7 monthly instalments.
No interest. Ever.
Choose Openpay at checkout and follow the steps to sign up.
Pay your first instalment today, spread the rest over equal monthly payments.
Your order’s sent right away. Your remaining payments will be taken automatically each month.
Pay in 3 interest-free instalments so you can spread the cost.
See complete terms.